Herkesin Özel İlgiye İhtiyacı Vardır.

İlgi Kişisel Gelişim, sadece kurs olmaktan öte; İlgi ve Tanı Okullarının da desteği ile okulculukla kursun bütünleşmesidir. Kursu sadece kuru bilgilerin aktarıldığı, ardından sınav uygulamalarının yapıldığı, müfredat konusunda çerçevesiz bir yer olmanın ötesinde; öğrenciye kullanabileceği bilgileri aktaran ve aynı zamanda uygulanabilirliğini gösteren kurum olma çabasındadır.

Öğrencilerine yabancı dilde destek, okul projelerinde yönlendirici, etkinlikler ve sanatsal faaliyetlerde rehberlik yönlendirmesi yapan bir kurumdur.

Amacımız; üstün akademik başarı hedeflerken, milli ve manevi değerleri özümsemiş, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, bilimi esas alan gençler yetiştirmektir.

Özel ders, kurs, okul üçgeni arasında boğulan öğrencilere tek seçenek sunup onlara akademik başarının yanında; hem hobilerinden kopmama hem de kazandıkları zamanı daha verimli kullanabilmeleri için 2007’de İlgi Etüt Eğitim Merkezi açılmıştır.

Öğrencilerimizle ve başarıları ile büyüyen etüt merkezimiz, 2010’da İzmir’in ilk Butik dershanesi olarak Atakent’te hizmet vermeye başlamıştır. Zamanla değişen sınav sistemlerini, soru içeriklerini ve kuşak değişimlerini göz önünde bulundurarak İlgi Kişisel Gelişim Kursunu açtık.